NBA

Denver za dlaku od produžetka – Majami došao do brejka na 1-1

Ekipa Majamija uspela je da odnese pobedu u drugom susretu NBA finala protiv Denvera, na strani, rezultatom 111:108, čime je rezultat serije sada izjednačen na 1:1. Nakon impresivne prve partije u Denveru, Nagetsi nisu uspeli da ponove uspeh.

Denver je propustio vrednu šansu. Šansu da s impresivnih 2:0 otputuje na Floridu, prenoseći svu težinu i pritisak na Majami. No, Majami Hit je ostvario bitan brejk i sada ima mogućnost da potpuno preokrene seriju u svoju korist, budući da su domaćini u sledeća dva meča.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Tim iz Kolorada ima za čime da žali. Bili su i na +15, izgledalo je da sve drže pod kontrolom. Krenuli su sa +8 u poslednju četvrtinu. A potom je Majami pokazao pravu formu. Ubacili su čak 34 poena Nagetsima u poslednjih 12 minuta i na kraju su ostvarili važan brejk. Džamal Marej imao je priliku da donese produžetak u poslednjim trenucima, ali njegov šut za tri poena nije bio na mestu.

Nikola Jokić je ponovo pružio sjajnu igru. Ostvario je 41 poen, 11 skokova i četiri asistencije. Ali osim Mareja koji je postigao 18 poena i 10 asistencija, i do neke mere Gordona sa 12 poena, Denver nije imao previše raspoloženih igrača.

Za razliku od toga, za Majami je Gejb Vinsent bio najefikasniji sa 23 poena. Odlično su ga pratili Adebajo i Batler, svaki sa po 21 poenom, pri čemu je Adebajo ostvario devet skokova a Batler devet asistencija. Treći susret se igra u Majamiju u noći između srede i četvrtka. Hit je domaćin i četvrtog meča, dok se peti igra u Denveru.