Najnovije VestiNovak ĐokovićTenis

NOVAKOVA OSVETA PUBLICI! Đoković porazio i protivnika i publiku!

Đoković porazio protivnika u trećem kolu Rolan Garosa sa 3:0 a ujedno se i osvetio publici koja se kao po običaju uvek okrene protiv njega. Najbolji teniser sveta na kraju se uvek pokaže svoju mentalnu snagu i izađe kao pobednik. Iz njega izađe uvek ta doza energija kada arlauče po terenu IDEMOOO…, posle koje svi znamo da rastura protivnika i privodi meč kraju što se i ovaj put dogodilo.

Srpski teniser Novak Đoković ostvario je veliku pobedu u trećem kolu Rolan Garosa, plasiravši se tako u četvrto kolo turnira.

U veoma uzbudljivom meču, Đoković je savladao Alehandra Davidoviča Fokinu rezultatom 7:6(7:4), 7:6(7:5), 6:2. Ova pobeda ima poseban značaj jer je bila prilika za Novaka da se osveti publici koja mu je prethodno pružila negostoljubiv doček.

Prethodni međusobni susret Đokovića i Španca odigrao se na turniru u Monte Karlu 2022. godine, gde je Davidovič Fokina slavio. Španski teniser izbacio je Novaka Đokovića u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu. Neverovatnom igrom je 45. tada teniser sveta slomio Novakov otpor u tri seta – 6:3, 6:7, 6:1. Ovog puta, meč je bio veoma izazovan, a mladi Španac je pružio fantastičan otpor.

Alehandro Davidovich Fokina atp lista
Source: atptour.com

U prvom setu, Novak je imao nekoliko neobičnih grešaka, uključujući tri duple servis greške koje su mu koštale gubitak brejka. Ipak, Đoković se uspeo oporaviti, izjednačiti na 6:6 i osvojiti set u taj-brejku.

Drama se nastavila i tokom drugog seta, koji je obilovao brejkovima. Novak je imao zaostatak, zatim prednost, ali je Španac uspeo izboriti se za 13. gem i izjednačenje.

Ipak, iskusni Đoković je pokazao svoje kvalitete i uspeo doći do 2:0 u setovima. Nakon poslednjeg poena u taj-brejku drugog seta, Novak je burno reagovao, izazvavši zvižduke publike. Taj gest je bio svojevrsna osveta za negostoljubivu atmosferu, ali su zvižduci nastavili tokom pauze između setova.

Motivisan sramnim ponašanjem publike, Đoković je dominirao u trećem setu i lako slomio otpor svog protivnika. Rezultatom 6:2, Novak je obezbedio pobedu i plasman u četvrto kolo. U sledećem kolu, Đoković će se suočiti sa boljim iz duela Huana Pabla Variljasa i Huberta Hurkača.