Tenis

Nezaustavljivi Đoković – Zakazano finale Rolan Garosa

Srpski teniski as Novak Đoković obezbedio je mesto u finalu Rolan Garosa nakon što je u četiri seta pobedio Karlosa Alkaraza, jednog od glavnih favorita za osvajanje titule. Susret je trajao tačno tri sata i 15 minuta, a setovi su završeni rezultatima 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Dva tenisera, koja su se do sada suočila samo jednom, obećavala su pravi sportski spektakl.

U prvom setu dominirao je čvrsti ritam igre Novaka, koji je brejkom stekao prednost u setovima.

U četvrtom gemu, Novak je preoteo servis Alkarazu, koji je tada dao naslutiti da neće biti lagan protivnik za iskusnog srpskog igrača.

View this post on Instagram

A post shared by Roland-Garros (@rolandgarros)

Nakon uzajamnog preotimanja servisa u drugom setu, Alkaraz je sa 40:0 izveo brejk u završnici tog seta i iskoristio prvu set loptu. Pre toga, imao je još tri set lopte, ali je Novak svaki put uspešno odgovorio.

Treći set doneo je probleme za Alkaraza. Bio je primoran da preda treći gem, nakon što su ga mučili grčevi posle jednog riterna, što mu je omogućilo da zatraži medicinski tajm-aut, koji se može zatražiti tek nakon zamene strana.

Nakon toga, Novak je izveo još dva brejka, ostavio Karlosa na samo jednom gemu u tom setu i rutinski izborio novo vođstvo.

„Huanki, još je prerano da se predam,“ obratio se Karlitos svom treneru tokom jedne pauze, dok ga je masirao fizioterapeut.

Alkaraz se nije zvanično predao, ali je fizički delovao kao da jeste.

Rutinski, Novak je došao do kraja meča – sa dva brejka u četvrtom setu i drugom iskorišćenom meč loptom, obezbedio je novo finale na Rolan Garosu.

Đoković će sedmi put biti finalista na stadionu „Filip Šatrije“, a titulu je osvojio 2016. i 2021. godine.

Jedini prethodni susret između Španca i Srbina odigrao se na Mastersu u Madridu 2022. godine, kada je Alkaraz slavio rezultatom 6:7 (5), 7:5, 7:6 (5) nakon više od tri i po časa intenzivne borbe.

Protivnik u ovogodišnjem finalu biće mu Kasper Rud, koji je savladao Aleksandra Zvereva sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:0).