Tenis

Međedović savladao Grend Slem šampiona – Turnir će nastaviti u četvrtfinalu

Nakon odličnih partija Novaka Đokovića, ali na kraju, poraza u finalu Vimbldona, ljubitelji tenisa u Srbiji su dobili novi razlog za slavlje. U sjajnom teniskom duelu, Hamad Međedović je trijumfovao nad Dominikom Timom sa 7:5, 2:6, 6:3, rezervišući svoje mesto u četvrtfinalu turnira koji se odigrava u švajcarskom Gštadu. Ovaj mladi teniser pokazao je izuzetnu igru i nadigrao je čak i šampiona US Opena iz 2020. godine.

Tokom prvog seta, kako Međedović, tako i Tim pokazali su odličnu odbranu servisa. Brejk lopta bila je prisutna samo jednom do rezultata 6:5, ali Međedović nije uspeo da je iskoristi. Ipak, to se isplatilo u dvanaestom gemu, kada je stekao dve brejk, odnosno set lopte, od kojih je jednu uspešno realizovao, čime je stekao prednost 1:0 u setovima.

Tim, rodom iz Austrije, nije se lako predao. S briljantnim startom drugog seta, uspeo je da vezuje četiri gema, a potom je sigurno završio ovaj deo igre, izjednačivši na 1:1 u setovima.

Pauza između drugog i trećeg seta očigledno je bila korisna za Međedovića. Napadajući servis svog protivnika već u drugom gemu, došao je do brejk lopte koju je uspešno iskoristio. Sa vođstvom od 3:0, za Tima nije bilo povratka. Austrijanac je imao poslednju priliku na 5:3, kada je došao do 0:40, i imao još jednu brejk loptu, ali je Međedović igrao sjajno i osigurao pobedu.

U borbi za polufinale, Međedović će se suočiti sa pobednikom nemačkog duela između Hanfmana i Altmajera.