Novak ĐokovićTenis

Hurkač pružio ogroman otpor – Đoković se plasirao u četvrtfinale

Novak Đoković je obezbedio svoje mesto u četvrtfinalu Vimbldona, iako nije bilo lako. Nakon napornih četiri seta, uspeo je da nadvlada poljskog rivala Huberta Hurkača – 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 5:7, 6:4. Meč se protezao kroz dva dana, započet u nedelju veče, a prekinut zbog policijskog časa nakon prva dva seta – koje je Đoković osvojio taj-brejkovima.

Ovaj meč je bio daleko izazovniji za Novaka nego što je slučaj bio protiv Tomposona i Vavrinke. Bila je to igra velike izdržljivosti, gde su oba tenisera pokazala svoju veštinu, ali je Đoković iskazao izuzetnu mentalnu čvrstinu, naročito u trenucima kada je Hurkač vodio.

Sledeći dan pružao je sličan scenario, sa obojicom tenisera koji su bili izvanredni na svojim servisima, bez brejka sve do 12. gema. Hurkač je tada preuzeo vođstvo, ali samo privremeno – 7:5.

U četvrtom setu, međutim, Đoković je kontrirao, prvi put oduzimajući servis protivniku. Posle nekoliko propuštenih prilika, Novak je preokrenuo rezultat i poveo sa 4:3.

Kao ključni trenutak meča, Đoković je uspeo da odbrani svoj servis i ubrzo se našao u prednosti sa 5:3. Iako je Hurkač pokazao hrabrost sa snažnim servisima, nije uspeo da vrati brejk. Đoković je na kraju uspešno zaključio meč, osiguravajući svoje mesto u četvrtfinalu.

Sledeći izazov za Novaka biće ruski teniser Andrej Rubljov, protiv koga će se boriti za dalji plasman.