NBA

Nagetsi blistali u drugoj uzastopnoj pobedi nad Majamijem – Korak od istorije

Denver Nagetsi su još jednom impresionirali košarkaški svet, ostvarivši drugu uzastopnu pobedu protiv Majami Hita u velikom NBA finalu. Ovaj trijumf ih je približio ostvarenju istorijske titule franšize. Utakmica je završena rezultatom 108:95 u korist Nagetsa, a sada vode sa 3:1 u seriji.

Prva zvezda tima, Nikola Jokić, predvodio je svoj tim do pobede, postigavši 23 poena, 12 skokova, četiri asistencije, tri blokade i dve ukradene lopte tokom 37 minuta provedenih na terenu. Njegov doprinos bio je nezamenjiv, pokazujući zašto je jedan od najboljih igrača današnjice.

Nervozan početak i iznenađujuće greške

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Utakmica je započela sa obe ekipe koje su ispoljile nervozu. To je rezultiralo brojnim greškama i otvorenim šutevima na obe strane terena. Ipak, Nagetsi su uspeli da pronađu svoj ritam i steknu prednost tokom prve četvrtine, delimično zahvaljujući sjajnom izdanju Erona Gordona. Međutim, Majami se vratio u igru i završio prvi period rezultatom 21:20 u svoju korist, uz trojku Džimija Batlera u poslednjoj sekundi.

Jokićova nezgoda i hrabro nastavljanje igre

Jokic-Povreda
Izvor: draftkings.com

Nikola Jokić je doživeo manju nezgodu tokom sredine prve četvrtine kada je iskrivio zglob nakon kontakta s igračem Robinsonom. Ipak, srpski košarkaš je pokazao hrabrost i nastavio da igra, ne dozvoljavajući da ga povreda spreči u borbi za pobedu. U pauzi između četvrtina otišao je do svlačionice da proveri stanje skočnog zgloba, ali se brzo vratio na klupu, spremajući se za nastavak meča.

Gordonova izvanredna igra i Majamijev očajnički povratak

U drugom delu meča, Denver je nastavio da dominira, a istakao se sjajni Eron Gordon koji je postigao čak 15 poena u samo 12 minuta igre. S druge strane, Majami se oslanjao na Kajla Laurija, koji je bio ključni igrač njihovog tima sa 13 poena i četiri asistencije. Nagetsi su uspeli da izgrade održivu prednost i na poluvreme otišli s rezultatom 55:51 u svoju korist.

Odlučujuća treća četvrtina Nagetsa

Treća četvrtina bila je prelomna u ovom meču. Nagetsi su pokazali izvanrednu igru, posebno Gordon i Jokić, koji su imali podršku ostalih saigrača. Denver je stekao dvocifrenu prednost i izgledalo je da je meč gotov. Međutim, Majami se uporno vraćao, ali nije uspeo da sustigne Nagetse. Na kraju trećeg perioda, rezultat je bio 86:73 u korist Denvera.

Uzbudljiva završnica i povratak Jokića

Poslednja četvrtina donela je uzbuđenje i neizvesnost. Majami je započeo serijom od 8:0, a Jokić je dobio dve lične greške u kratkom vremenskom intervalu, zbog čega je morao da napusti teren na 10 minuta pre kraja. Međutim, Denver je pronašao rešenje u napadu zahvaljujući Mareju i Gordonu, koji su vratili Nagetse na osam poena prednosti šest minuta pre kraja.

Povratak Jokića na teren označio je preokret u korist Nagetsa. Brus Braun je zablistao s nekoliko ključnih poena i odveo Denver na dvocifrenu razliku. Koldvel Poup je praktično stavio tačku na meč sa trojkom dva minuta pre kraja.

Impresivne igre Nagetsa

Pored Nikole Jokića, istakao se i Aron Gordon sa 27 poena, šest skokova i šest asistencija. Bio je nezaustavljiv tokom celog meča. Junak poslednje četvrtine, Brus Braun, takođe je pružio sjajno izdanje sa 21 poenom. Marej je imao 15 poena i 12 asistencija, dok je Batler predvodio Majami sa 25 poena, sedam skokova i sedam asistencija. Adebajo je takođe bio uključen u napad, postigavši 20 poena.

Nagetsi na pragu istorijske titule

jokic-vs-batler-u-4-utakmici
Izvor: sportingnews,com

Nagetsi su sada na korak do osvajanja svoje prve NBA titule u istoriji franšize. Ova pobeda nad Majami Hitom donela im je ogromno samopouzdanje i veru u sopstvene sposobnosti. Peti meč, koji može da im donese šampionski prsten, igra se u noći između ponedeljka i utorka. Svi ljubitelji košarke ne smeju propustiti ovu uzbudljivu borbu za titulu.

Zanimljiv intervju Nikole Jokića posle utakmice o Novaku Đokoviću koji je ušao u svoje šesto finale na Rolan Garosu: