NBA

LeBron i Dejvis oduvali Voriorse u trećoj utamici – Lejkersi vode 2-1 u seriji

Lebron Džejms nije bio obeshrabren nakon poraza od 27 poena protiv Golden Stejt Voriorsa, izjavivši sa sigurnošću da su Los Anđeles Lejkersi „i dalje najbolji defanzivni tim u ligi“, iako bi njihov nezainteresovani nastup mogao sugerisati suprotno. Tim iz Los Anđelesa je u trećoj utakmici serije pokazao izuzetnu stabilnost a u nastavku ćemo vam otkriti i kako.

Lejkersi pokazuju odbrambeni intenzitet u trećoj utakmici

Ovaj plej-of nije bio raskošan ni bučan za Džejmsa, koji je na terenu malo ustupio mesto drugim igračima što se tiče poseda i uglavnom se držao klišea na konferencijama za novinare.

Međutim njegova samouverena izjava posle druge utamice se pokazala proročanskom, jer su Lejkersi pojačali svoj odbrambeni intenzitet kako bi ostvarili pobedu od 127-97 nad Voriorsima u trećoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije u Crypto.com Areni.

Lejkersi će ući u četvrtu utakmicu u ponedeljak sa prednošću od 2-1 u seriji.

Iako se Džejms oprezno upustio u akciju dok su Voriorsi imali rano vođstvo od 11 poena, intenzivna odbrana Lejkersa uzdrmala je braneće šampione. Tokom ključnog dela druge četvrtine, Lejkersi su blokirali tri šuta za manje od jednog minuta dok su Voriorsi uzalud pokušavali da stvore napad u reketu.

Dominicija u drugoj četvrtini i održavanje prednosti

Lejkersi su sklopili prelomnu seriju od 22-2 i držali posustale Voriorse na samo jednom pogotku tokom petominutnog dela druge četvrtine. Golden Stejt se nije uspeo oporaviti, dok je Los Anđeles lako ostvario svoju četvrtu pobedu sa dvocifrenom razlikom u plej-ofu.

Entoni Dejvis završio je sa najvišim brojem poena u timu – 25, uz 13 skokova, četiri blokade i tri ukradene lopte, nadigravši zvezdu Voriorsa Stefena Karija, koji je postigao najviše poena u timu – 23, šutirajući 9 od 21.

Lejkersi vraćaju ključne faktore pobede iz prve utakmice

Dvostruka igra Dejvisa bila je ključna za pobedničku formulu Los Anđelesa, kao i razlika od 37-17 slobodnih bacanja i ograničavanje Golden Stejta na 13 od 44 trojki.

Dok se trener Voriorsa Stiv Ker držao svoje niske startne postave, koja je uključivala krilnog centra Džamajkala Grina umesto centra Kevona Lunija, ekipa je ušla u probleme i bila manje dinamična dok je Drejmond Grin imao problema sa kreiranjem igre za svoje saigrače.

Lejkersi reaguju na promenu domaćinstva

Lejkersi su se dobro snašli u promeni domaćinstva nakon povratka iz zaliva, poboljšavajući svoj učinak na 4-0 kod kuće sa prosečnom razlikom od 21,5 poena tokom plej-ofa. Energičnost je bila glavna tema serije; Džejms i nekoliko zvezda Voriorsa su duboko u svojim tridesetim godinama i moraju igrati sa samo jednim danom odmora između utakmica. Imajući to u vidu, Ker je povukao svoje startne igrače sa više od devet minuta do kraja.

Bilo je teško kriviti Golden Stejt za podizanje bele zastave, s obzirom na to da je Džejms izgledao svež nakon što je odmarao čitavu četvrtu četvrtinu druge utakmice. Tokom jedne sekvence u trećoj četvrtini, 38-godišnjak je preskočio red sedišta u osnovnoj liniji dok je jurio za loptom, a zatim, trenutak kasnije, trčao u tranziciji u suprotnom smeru što je bio dokaz njegove trenutne spremnosti.

Rezime utakmice

Utakmica je počela sa prednošću Voriorsa od 11 poena, ali su Lejkersi ubrzo preuzeli kontrolu zahvaljujući agresivnoj odbrani koja je zbunila aktuelne šampione. Ključni trenuci dogodili su se u drugoj četvrtini kada su Lejkersi blokirali tri šuta za manje od jednog minuta, dok su Voriorsi uzaludno pokušavali da stvore napad u reketu.

Kako je utakmica odmicala, Lejkersi su pokazali svoju superiornost, čuvajući prednost i držeći protivnika na sigurnoj udaljenosti. Entoni Dejvis završio je utakmicu sa 25 poena, 13 skokova, 4 blokade i 3 ukradene lopte, dok je Stef Kari sa druge strane ubacio 23 poena uz šut 9-21.

Izgledi za naredne utakmice

Nakon što su Lejkersi poveli 2-1 u seriji, očekuje se da će naredna utakmica, koja je zakazana za noć između ponedeljka i utorka, biti veoma zanimljiva. Oba tima će se potruditi da iskoriste svoje snage i prikažu još bolju igru, a u središtu pažnje će biti borba između zvezda dva tima, Lebrona Džejmsa i Stefena Karija.

Ulozi su veliki, a pobednik ove serije će se sastati sa pobednikom serije između Denvera i Finiksa. Lejkersi će nastojati da nastave sa sjajnom igrom u odbrani, dok će Voriorsi tražiti načine da probiju neprobojni štit protivnika i vrate se na pobednički kolosek.