NBA

Aktuelni šampioni pred eliminacijom – Lejkersi vode 3-1 protiv Voriorsa

U četvrtom susretu polufinala Zapadne konferencije, Los Anđeles Lejkersi su pobedili aktuelne NBA šampione, Golden Stejt Voriorse, rezultatom 104-101. U drugom poluvremenu LeBron Džejms i Loni Voker IV su se probudili i pokrenuli žestoki preokret, dovodeći Voriorse na ivicu ispadanja iz plej-ofa.

LeBron je utakmicu završio sa 27 poena, dok je Voker postigao svih 15 svojih poena u poslednjoj četvrtini. Lejkersi, kao sedmi nosioci, uspeli su da nadoknade zaostatak od 12 poena iz treće četvrtine i steknu prednost u seriji 3-1.

Uzbudljiva igra obe ekipe

Voriorsi, predvođeni fantastičnim Stefom Karijem, koji je zabeležio tripl dabl od 31 poen, 14 asistencija i 10 skokova, izgledali su kao da će izjednačiti seriju nakon što su izgradili prednost od 77-65 četiri minute pre kraja treće četvrtine.

Međutim, Lejkersi su uspeli da preokrenu rezultat. U sledećih sedam minuta nadmašili su Voriorse rezultatom 21-7, pri čemu je Džejms postigao sedam poena. Voker je zatim postigao koš za vodstvo Lejkersa 86-84 sa još 9:27 minuta do kraja utakmice.

Završnica utakmice

Golden Stejt je odgovorio i poveo sa 99-96 nakon trojke Kleja Tompsona tri minuta pre kraja, ali je tim iz Los Anđelesa postigao sledećih šest poena pre nego što je Karijev koš smanjio zaostatak gostiju na 102-101 u poslednjem minutu.

Kari, međutim, nije uspeo da pogodi u poslednjih 30 sekundi, a Voker je pogodio oba slobodna bacanja, povećavši prednost Lejkersa na tri poena. Voriorsi su potom izgubili loptu u poslednjim sekundama, što je i presudilo konačnom ishodu.

Važna uloga ostalih igrača Lakersa

Entoni Dejvis je dodao 23 poena uz 15 skokova za Lejkerse, dok je Ostin Rivs doprineo pobedi sa 21 poenom. Lejkersi će pokušati da zapečate seriju u San Francisku u petoj utakmici koja se igra u sredu. Suočeni eliminacijom, tim iz zaliva će vrlo verovatno ostaviti sve na terenu kako bi se izborio za šestu utakmicu. Međutim, nakon trećeg meča i sinoćne pobede, evidentno je da tim iz Los Anđelesa trenutno kontroliše seriju.