NBA

Harden pogodio pobednički šut – Filadelfija poravnava seriju na 2-2

U dramatičnom meču, Džejms Harden pogodio je trojku 18 sekundi pre kraja produžetka i sa ukupno 42 postignuta poena pomogao Filadelfija 76ersima da se odbrane od nezapamćenog preokreta Boston Seltiksa. Utakmica je završena rezultatom 116-115 u korist Filadelfije, čime je njihova serija plej-ofa izjednačena na 2-2.

Smartov potencijalni pobedonosni šut kasnio

Šut Markusa Smarta za pobedu bio je delić sekunde prekasno, a Seltiksi se sada vraćaju kući na petu utakmicu serije koja će se igrati u utorak.

Seltiksi se vraćaju iz minusa od 15 poena

Seltiksi su se vratili iz minusa od 15 poena za samo 2 minuta do kraja treće četvrtine, nadajući se da će preuzeti kontrolu nad serijom. Siksersi su bili pred porazom nekoliko puta tokom poslednjih 17 minuta, posebno kada je Džoel Embid napravio faul u napadu nad Smartom 1:49 pre kraja produžetka. Odluka sudije je proverena, ali nije promenjena. Boston je zadržao svoje vođstvo od 112-111.

Embidov povratak, 34 poena i 13 skokova

Embid se nije dao pokolebati i uspeo je doći do linije slobodnih bacanja gde je postigao odlučujuće poene sa 59 sekundi preostalih u produžetku. Na kraju je zabeležio 34 poena i 13 skokova.

Produžetak, nezaustavljivi Seltiksi

Utakmica je otišla u produžetak sa rezultatom 107-107, nakon što je Smartov pokušaj trojke promašio obruč. Seltiksi su uspeli da se vrate iz minusa od 15 poena i tako preokrenu situaciju u svoju korist, pre nego što su preokret zapečatili u poslednjim trenucima meča.

Horfordov ples pod kišom zvižduka

Zabava je počela kada su Smart i Džejlen Braun postigli uzastopne trojke, a Džejson Tejtum probio odbranu protivnika i postigao koš. Al Horford je doveo Seltikse u vođstvo od 98-90 i plesao po terenu, dok su zvižduci navijača padali sa tribina.

Napetost na domaćem terenu, sećanja na prethodne neuspehe

Iako su 76ersi imali prednost domaćeg terena, navijači su bili pod pritiskom jer su sećanja na sve one neuspehe u drugoj rundi plej-ofa od 2001. godine počela da se bude u hali. Smart i Malkom Brogdon su pogodili uzastopne trojke za vođstvo od 105-100.

Takerov doprinos, izjednačenje i novi početak

Međutim, Pi Džej Taker, srce i duša Siksersa, je bio taj koji je ponovno obavio prljav posao, uhvativši defanzivni skok i postigavši koš uz faul. Taker je pogodio slobodno bacanje sa 1:05 preostalih na satu, izjednačio rezultat i tako vratio nadu svom timu.

Napredak u plej-of seriji

Ovom pobedom, Filadelfija 76ersi su uspeli da izjednače plej-of seriju na 2-2, dok se Boston Seltiksi vraćaju kući za petu, odlučujuću utakmicu. I jedan i drugi tim su spremni da pruže svoj maksimum kako bi ostvarili prolaz u narednu rundu plej-ofa.

Iščekivanje naredne utakmice

U utorak na sredu će se odigrati ključna peta utakmica u Bostonu, a svi ljubitelji košarke jedva čekaju da vide kako će se ova uzbudljiva serija dalje razvijati. Ko će uspeti da prelomi i obezbedi mesto u narednoj rundi plej-ofa? Odgovor ćemo saznati vrlo brzo.