NBA

Embid ubacio 33 – Siksersi poveli sa 3-2

Džoel Embid postigao je 33 poena, čime su Filadelfija 76ersi bez problema stekli prednost od 3-2 u polufinalu Istočne konferencije, pobedivši Boston Seltikse rezultatom 115-103 u utorak uveče.

76ersi su vodili sa čak 21 poenom razlike u četvrtoj četvrtini, dok su domaći navijači zviždali gostujućem timu. Seriju mogu da zatvore i da se plasiraju u finale konferencije kada budu domaćini šeste utakmice u četvrtak uveče.

Embid ponovo briljira

Ovo je bio treći uzastopni meč u seriji na kojem je Embid postigao 30 poena. Dodatno, imao je i sedam skokova, četiri blokade i tri trojke.

Tajris Meksi dodao je 30 poena uz šest trojki. Džejms Harden završio je meč sa 17 poena, 10 asistencija i osam skokova.

Džejson Tejtum bio je najbolji u Bostonu sa 36 poena, ali je pogodio samo 11 od 27 šuteva. Džejlen Braun završio je sa 24 poena. Seltiksi su postigli 12 od 38 trojki.

Filadelfija prekida negativnu seriju

Prethodna dva puta kada su se 76ersi našli u drugom krugu plejofa sa izjednačenim rezultatom 2-2, doživeli su teške poraze u petoj utakmici – gubili su sa 36 poena razlike od Toronta 2019. godine i sa 35 poena razlike od Majamija prošle sezone.

Ovog puta nije bilo tako.

76ersi su vodili sa čak 19 poena razlike u trećoj četvrtini i ušli su u četvrtu sa prednošću od 88-72.

Brza serija Seltiksa smanjila je deficit na 11 poena, ali je Filadelfija odgovorila sa serijom 10-2, čime su ponovo povećali razliku na 102-83.

Taktika 76ers-a donosi rezultate

Filadelfija je napravila svesni napor da loptu daju Embidu u reketu od samog početka. Uspeo je da pogodi šuteve sa srednje distance, što je otvorilo prostor za njegove saigrače dok su se Bostonovi visoki igrači izvlačili iz reketa. U međuvremenu, Seltiksi su se mučili da pronađu svoj šut.

76ersi su uživali u ranoj prednosti u skokovima i imali. To je dovelo do prilika za postizanje poena za Embiida i doprinelo iz gradnji prednosti od 15 poena Filadelfije u prvom poluvremenu.

Seltiksi bez pravog odgovora

Tejtum je promašio svojih prvih šest pokušaja pre nego što je pogodio trkački šut sa 5:48 preostalih u drugoj četvrtini. Završio je prvo poluvreme sa 15 poena, ali je pogodio samo 3 od 11 šuteva (1 od 6 za tri poena).

Boston je na kraju uspeo da sastavi seriju od 10-0 kako bi smanjio deficit, ali se Filadelfija smirila i otišla na poluvreme sa prednošću od 58-49.

Boston se bori za opstanak

Filadelfija 76ersi pokazali su dominantnu igru protiv Boston Celticsa, a posebno se istakao Džoel Embid sa trećom uzastopnom utakmicom od preko 30 poena. Sa ovakvom formom, Filadelfija se nalazi u odličnoj poziciji da zatvori seriju i plasira se u finale Istočne konferencije. Igraće šestu utakmicu na domaćem terenu u četvrtak uveče, gde će imati priliku da to i ostvare.

Sa druge strane, Bostonu je potrebno da pronađe odgovor na Džoela i da popravi šuterski učinak, posebno izvan linije za tri poena, ako žele da ostanu u trci za finale konferencije.