NBA

Boston spasao meč loptu – Embid traži finale u sedmoj utakmici

Košarkaši Bostona su uspeli da pobede u gostima na utakmici protiv Filadelfije i time su izjednačili na 3:3 u polufinalu Istočne konferencije.

Učinak utakmice je obeležio izuzetni Džejson Tejtum koji je postigao četiri trojke u finišu utakmice i učinio ovaj rezultat mogućim.

Izvor: si.com

Tejtum je odigrao sezonu sa prosečno 30,1 poena, ali čak i njegova neefikasnost u ovom meču nije uspela da spreči Seltikse da obezbede majstoricu. Promašenih čak 14 od Tejtumovih prvih 15 šuteva, bio je razlog zašto Boston nije mogao da zadrži prednost od 16 poena iz prvog poluvremena.

Međutim, Tejtum je postigao dve trojke za vođstvo od 87:83, čime je Boston preuzeo kontrolu nad utakmicom 4 minuta pre kraja i još dve trojke za nedostižnu prednost od 95:84.

Dok je Tejtum meč završio sa 19 poena, devet skokova i šest asistencija, Markus Smart je bio zapažen sa 22 poena, Džejlen Braun je ubacio 17, a Malkom Brogdon 16 poena.

Nekoliko istaknutih igrača Filadelfije su bili Džoel Embid i Tajris Maksi sa po 26 poena, dok je Džejms Harden dodao 13.

Izvor; nypost.com

Odlučujuća, sedma utakmica je na programu u noći između nedelje i ponedeljka, a na domaćem terenu u Bostonu, Seltiksi će nastojati da iskoriste svoju priliku i obezbede prolaz u finale.