FudbaleriUEFA

Roma 1-0 Bajer 04 Leverkuzen – Jaki Italijani u završnici Lige Evrope

AS Roma  ulazi u revanš  meča polufinala Lige Evrope protiv Bajera 04 iz Leverkuzena nakon što je Edoardo Bove postigao jedini gol na utakmici u žestokoj prvoj utakmici na stadionu Olimpiko. Gosti su monopolizovali posed u velikim delovima meča, ali je Romin mladi vezista Bove doneo prednost ekipi Žozea Murinja pre revanša. Mladi vezista AS Rome Edoardo Bove je individualni dobitnik meča za svoj dečački klub dok je ekipa Žozea Murinja pobedila Bajer iz Leverkuzena sa 1-0 na stadionu Olimpiko i donela malu prednost u revanšu polufinala Lige Evrope. Bilo je dodatog začina u igri, jer je glavni trener Leverkuzena Ćabi Alonso zauzeo svoje mesto u zemunici pored svog bivšeg menadžera Murinja, pod kojim je igrao tri sezone u Real Madridu između 2010. i 2013. godine.

Uprkos nagomilavanju, u prvom poluvremenu je nedostajala akcija na golu za kojom je žudela živahna publika Olimpika, pošto su obe strane mogle da registruju samo jedan šut u metu.
Lukaku na meti dok Inter pobeđuje da bi povećao nade među prva četiri Lukaku na meti kao pobeda Intera da bi povećao nade među prva četiri

Taj pokušaj Rome na golu u 17. minutu bio je najbliži da je bilo koji tim došao do otvaranja pogotka u prvoj trećini. Snažan udarac glavom Rodžera Ibanjeza iz slobodnog udarca Leonarda Spinacole je doveo Lukas Hradecki u gol Leverkuzena, koji je odlično stao sa svoje desne strane iz blizine i odbio Španca.
Roma je podigla tempo u drugoj trećini, a na kraju je u 63. minutu pogodila i povela. Hradecki je dobro odbranio početni niski udarac Tamija Abrahama iz peterca, ali je odbijenu loptu spustio Bove, koji je smestio loptu u dalji ugao i postigao svoj prvi gol za Đalorosi u evropskom takmičenju.

Mourinhova ekipa se držala u kasnijim fazama kako bi zadržala važan čist gol i krenula u revanš meč sledeće nedelje na Bajerna sa važnim vođstvom.