EvroligaKošarkaTop stories

Partizan Deklasirao Real Madrid kod Kuće – izabranici Željka Obradovića Stabilno Čekaju Arenu

Partizan igra u Beogradu sa 2-0 protiv Real Madrida pošto je druga utakmica suspendovana Izabranici Željka Obradovića čekaju dve utakmice kod kuće za zatvaranje serije i plasman na Fajnal-for Evrolige

Nakon Kevina Puntera, mašine koja je zaključila dogovor u prvoj utakmici, dajući Partizanu pobedu na gostovanju rezultatom 87-86, Real Madridu je bila potrebna pobeda da bi izjednačio stvari pre nego što se preseli u Beograd na ostatak plej-ofa. Ipak, crno-beli su se duplirali. Iskoristivši izostanak Edija Tavaresa zbog povrede kolena, izabranici Željka Obradovića su u svojoj prvoj seriji plej-ofa Evrolige od 2010. godine povećali rezultatom 2:0, pobedivši domaćine sa 95:80, pošto je utakmica prekinuta sa 1:40 do kraja. u četvrtoj četvrtini i bez dovoljno igrača na raspolaganju.

izvor: kurir.rs

Matijas Lesort je iskoristio promašaj svog protivnika prišavši veoma blizu dabl-dablu sa 10 poena i 9 skokova. Dante Eksum je dao 19 poena. Nakon što su bili najbolji za svoj tim u prvoj utakmici, Džejms Nanali i Kevin Panter su u kombinaciji postigli 30 poena. Na strani gubitnika, 38-godišnji legendarni veteran Rudi Fernandez odigrao je svoju najbolju utakmicu u sezoni i završio je sa 16 poena.  Pratio ga je Mario Hezonja, koji je imao 16 poena, ali je većinu postigao u prvoj četvrtini. Bez Valtera Tavaresa i sa povređenim Vinsentom Poarijeom, koji je dao sve što je imao za tim Čusa Matea od dojave i završio sa 12 poena i 7 skokova, Entoni Rendolf, koji je odigrao 5 za nekoliko minuta, nikada nije šutirao sa terena. Geršon Jabusele je postigao prva i jedina 3 poena za 7:34.

Partizan je počeo vruće serijom od 11-0, postigavši 31 poen na kraju prve četvrtine. Srpska strana se nikada nije zaustavila i nastavila je da gura u napadu, pobedivši u drugoj četvrtini rezultatom 20-16 i ostavivši Blankose u prednosti sa 14.

Real Madrid je su jdnom trenutku manjio zaostatak na 5 poena zahvaljujući iskustvu Rudija Fernandesa i Čača Rodrigeza  u trećoj četvrtini, međutim, nakon igre Džejmsa Nanalija sa četiri poena 47 sekundi kasnije, stvari su se vratile pod kontrolu Partizana, takođe su porasle za 17 na početku četvrte.

Stvari su se zagrejale na kraju utakmice, sa 1:40 do kraja, pošto je Serhio Ljul napravio jeftin faul nad Kevinom Punterom, što je dovelo do ogromnog haosa i velike tuče između dva tima. Dante Ekum se na kraju povredio od strane Guerschon Iabuselea, pošto su sudije proveravale snimak nekoliko minuta.

Posle uzbudljive pobede u prvoj utakmici i još stabilnije pobede u drugoj utakmici, beogradskom Partizanu sada predstoje dve prepune utakmice u Štark areni da bi zatvorio seriju i prvi put posle 13 godina otišao na Fajnal-for. Treća utakmica je zakazana za 2. maj u 20:30 po srednjeevropskom vremenu, a eventualna 4. utakmica je 4. maja u isto vreme.