Fudbal

Real Madrid Mančester Siti – Rezultati i očekivanja

Pre tačno godinu dana, Mančester Siti je pretrpeo jedan od najbolnijih evropskih poraza u svojoj istoriji protiv Real Madrida, ali sada imaju šansu za osvetu.

Drugu sezonu zaredom Siti i Real su izvučeni jedan protiv drugog u polufinalu Lige šampiona.

Prošle godine Siti je ušao u poslednji minut drugog meča na Bernabeu, samo s tim da ne primi dva gola, ali su završili na dramatičan način.

Nakon što su pobedili uzbudljivu prvu utakmicu sa 4-3 na Etihad stadionu, Real je uspeo da u samoj završnici preokrene stvar u svoju korist I donese utakmici produžetke.

Čuveni Rodrigo postigao je golove u 90. i 91. minutu, sa prva dva šuta Reala u okvir gola I obezbedio Realu šansu da u produžecima pokuša da se dokopa Finala.

Real Madrid protiv Mančester Sitija: Susreti predhodnih godina uoči polufinala Lige šampiona

Real Madrid 6-5 Mančester Siti

Polufinale Lige šampiona, revanš, 5. maj 2022.

Real Madrid je napravio neverovatan preokret pobedivši Mančester Siti sa 3-1 u revanš utakmici polufinala, te su ukupnim rezultatom 6-5 prošli dalje.

Real je gubio 1-0 na Bernabeu kada su golovi brazilskog igrača Rodriga u poslednjem minutu i zaustavnom vremenu odveli utakmicu u produžetke.

Francuski napadač Karim Benzema je potom realizovao penal i tako obezbedio Realu mesto u finalu u Parizu, ostavljajući Siti slomljena srca, pošto su im uskratili još jednom priliku da osvoje najveći klupski trofej u fudbalu.

Mančester Siti 4-3 Real Madrid

Source: mancity.com

Polufinale Lige šampiona, prvi meč, 27. april 2022.

Mančester Siti je stekao minimalnu prednost nakon drame i pobede od 4-3 na Etihad stadionu.

Siti je brzo poveo sa 2-0 u uzbudljivoj utakmici golovima Kevina De Brujnea i Gabriela Jesusa u prvih 11 minuta.

Real je uzvratio preko Benzeme, a zatim su u drugom poluvremenu Fil Foden i Vinicius Junior razmenili golove.

Bernardo Silva je dao Sitiju prednost od dva gola, ali je Benzema iz penala smanjio zaostatak.

Mančester Siti 2-1 Real Madrid

Source: sportinglife.com

Osmina finala Lige šampiona, revanš, 8. avgust 2020.

Usled pandemije koronavirusa, UEFA je bila primorana da ubrza raspored nokaut faze tokom leta.

Napadač Sitija, Gabriel Jesus, obezbedio je prolazak svog tima pobedivši Real Madrid i plasirajući se u četvrtfinale Lige šampiona.

Brazilski napadač je iskoristio dve greške Rafaela Varana kako bi asistirao Sterlingu, a zatim i sam postigao gol u pobedi od 2-1 nad španskim šampionom na Etihad stadionu.

Rezultat je doneo ukupnu pobedu od 4-2 u osmini finala i plasman Sitija u četvrtfinalne u Lisabonu.

Real Madrid 1-2 Mančester Siti

Source: albawaba.com

Osmina finala Lige šampiona, prvi meč, 26. februar 2020.

De Bruyne je inspirisao preokret Mančester Sitija i osigurao impresivnu pobedu od 2-1 na gostovanju Real Madridu u prvom meču osmine finala.

Isco je postigao gol za Real, pre nego što je De Bruyne preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Belgijski vezni igrač je uputio sjajan centaršut ka Jesusu, koji je glavom savladao Tiba Kurtou, a potom je De Bruyne realizovao penal koji je dosuđen nakon što je Sterling fauliran.

Crveni karton Sergija Ramosa na kraju utakmice dodatno je pogoršao situaciju za domaćine.

Real Madrid 1-0 Mančester Siti

Source: madriduniversal.com

Polufinale Lige šampiona, revanš, 5. maj 2016.

Real Madrid se plasirao u svoje 14. finale Evropskog kupa nakon što je pobedio u revanšu polufinala sa 1-0.

Autogol u prvom poluvremenu obezbedio je tesnu pobedu koja nije dovoljno oslikavala dominaciju Reala.

Siti je delovao prilično uplašeno dok je prepuštao teren Real Madridu, koji ih je kaznio kada je Garet Bejl prihvatio dodavanje Carvahala i uputio centaršut prema drugoj stativi, koji je Fernando skrenuo iza golmana Joa Harta u gornji ugao.

Mančester Siti 0-0 Real Madrid

Polufinale Lige šampiona, prvi meč, 26. april 2016.

Odlična intervencija golmana Mančester Sitija, Joa Harta, u poslednjem trenutku zadržala je izjednačen rezultat u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Hart je odbranio udarac veznog igrača Real Madrida, Cazimeira, a zatim i Pepeov šut sa vrlo male udaljenosti, ostavivši rezultat nerešenim na Etihadu.

Mančester Siti 1-1 Real Madrid

Grupna faza Lige šampiona, 21. novembar 2012.

Real Madrid je obezbedio prolaz u nokaut fazu i istovremeno okončao nade Sitija da će im se pridružiti, remijem 1-1 na Etihad stadionu u poslednjem meču Grupe D.

Benzemin rani gol pružio je Madridu kontrolu, ali se Siti borio i izjednačio preko Serhija Aguera iz penala u 74. minutu, kada je Alvaro Arbeloa dobio crveni karton.

Taj gol je održao niz Sitija od 20 nepobedivih utakmica na domaćem terenu u evropskim takmičenjima, mala uteha u noći kada im je sudbina bila zapečaćena, jer su završili iza grupnih pobednika Real Madrida i Borussije Dortmund.

Real Madrid 3-2 Mančester Siti

Grupna faza Lige šampiona, 18. septembar 2012.

Neverovatan rasplet golova doneo je Real Madridu pobedu u grupnoj fazi Lige Šampiona. Sada već davne 2012. Godine počelo je veliko rivalstvo za najprestižniji evropski trofej u fudbalu. U prvom poluvremenu nismo videli ni jedan gol, dok se u drugom poluvremenu desila eksplozija iznenađenja I golova.

Edin Džeko prvim golom u 68. Minutu doneo je građanima nadu da privedu meč kraju. Međutim taj gol bio je kapisla golovima koji su usledili u 76(Marselo), 85(Kolarov), 87(Benzema) i na kraju gol Kristijana Ronalda u poslednjim trenucima utakmice doneo je pobedu Real Madridu.

Polufinale koje svi sa nestpljenjem iščekujemo

Source: sportingnews.com

Na osnovu prethodnih susreta između Mančester Sitija i Real Madrida, možemo očekivati uzbudljive mečeve u predstojećem polufinalu Lige šampiona. Ovi timovi su pokazali da su veliki rivali, a istorija njihovih susreta obiluje golovima, dramskim preokretima i neizvesnim ishodima. Prvi meč polufinala zakazan je za 9. maj, dok će revanš meč biti odigran 17. maja. Ostaje nam da sa nestrpljenjem iščekujemo rezultate ovog dvomeča, gde će jedan tim dobiti priliku da se bori za prestižni evropski trofej, dok će drugi morati da sačeka još jednu sezonu za osvetu.