Premijer Liga

Treća zaredom titula u Premijer ligi za Mančester Siti – Sve bliža tripleta za „Građane“

Mančester siti je u subotu činio istoriju uspevši da postane prvak Engleske po treći put zaredom, i to porazom najvećeg rivala Arsenala od Notingem Foresta!

Na utakmici 37. kola Premijer lige, Fudbaleri Mančester sitija su ostvarili pobedu na svom terenu protiv Čelsija, sa rezultatom 1:0. Pobedu je doneo Hulijan Alvares golom postignutim u 12. minutu, koji je bio dovoljan da osigura pobedu.

Iako je Rijad Marez asistirao u 72.minutu Alvaresu, nakon gledanja VAR-a je utvrđeno da je on prethodio igranju rukom. Nakon završetka meča, sledila je svečana ceremonija dodele trofeja.

Mančester Siti je trenutno prvi u Premier ligi sa 88 bodova, uz sedam bodova više drugoplasiranog Arsenala, koji ima jednu utakmicu više. Do kraja lige, Mančester siti gostuje Brajtonu u zaostalom meču, i gostuje Brentfordu u poslednjem kolu.

Čelsi se nalazi na 12. mestu sa 43 bodova. Čelsi gostuje Mančester junajtedu u pretposlednjem kolu, dok dočekuje Njukasl u poslednjem.

O novom treneru Čelsija možete više pročitati u našem prethodnom blogu.

Kao što je rečeno, nakon završetka utakmice, Fudbaleri Mančester sitija su dobili trofej, namenjen prvacima Engleske Premijer lige i to je bila istorijska činjenica.