FudbalStatistikaUEFA

Mančester Siti – Real Madrid: Ocene i statistike igrača

Portugalski maestro igrao se sa svrgnutim kraljevima Evrope u imperijalnoj pobedi od 4:0 i poslao šampiona Premijer lige u Istanbul Treća sreća? U ovome nije bilo sreće. U svojoj revanš utakmici polufinala Lige šampiona protiv Real Madrida, Mančester Siti je zbacio kraljeve evropskog fudbala, igrajući ih van parka i rezervisao plasman u finale. Konačan rezultat od 4-0 nikako nije bio laskav; ako ništa drugo, bio je ljubazan.Moglo je mnogo gore da se završi.

Sjajni Bernardo Silva bio je krvnik Sitija u prvom poluvremenu, probio je loptu pored odličnog Tiboa Kurtoa nakon što ga je ubacio Kevin De Brujne. Potom je glavom sproveo loptu pored Kurtoa nakon što je Belgijanac pogodio Ilkai Gundogana koji je šutirao u vazduh.

Siti je mogao da postigne daleko više, i dok je Toni Kros pogodio prečku uz nadu, Madrid je mogao da ponudi vrlo malo na drugoj strani. Siti, koji je bio neumoljiv od početka do kraja, jednostavno im nije dozvolio da urade bilo šta. Madriđani su nešto napredovali posle prekida, ali je autogol Edera Militaoa zapečatio njihovu sudbinu.

Julian Alvarez je zatim zabio poslednji ekser u njihov kovčeg spretnim dodirom nekoliko trenutaka nakon što je ušao, dajući dodatnu sjajnu završnicu Sitijevoj karti za Istanbul.

Ocene Real Madrida protiv Man Sitija: Bedni Luka Modrić rezimira žalosni izlazak iz Lige šampiona. Hrvatska zvezda je izgledala izgubljeno u centralnom veznom redu. Ekipa Karla Anćelotija bila je preplavljena od strane engleskih domaćina na stadionu Etihad

Luka Modrić je nestao u meču u kojem obično oživljava, dok ostali njegovi saigrači nisu mnogo pomogli jer je Real Madrid pretukao Mančester Siti, a samo je Tibo Kurtoa sprečio rezultat od 4-0. izgleda još ružnije.Kurtoa je rano zadržao Madriđane u igri, sprečavajući Erlinga Halanda glavom od besa instinktivnim odbranom. Ubrzo nakon toga ponovo je bio u tome, bacivši se u punom naponu da blokira još jedan pokušaj Halanda. Ali malo je mogao da uradi u vezi sa otvaračem Sitija: Bernardo Silva se našao neobeležen u petercu i pogodio svoj udarac iz neposredne blizine. Plejmejker Portugala dodao je sekundu pre poluvremena, i izjednačeno glavom pronašao dalji ugao.

izvor; cn

Madriđani su donekle odgovorili posle pauze i ušli u igru. Ali nikada nisu stvorili čistu šansu, i nisu uradili dovoljno van lopte da spreče Siti da ujedini sopstvene napade.

Trećina domaćih, ovog puta odbijena glavom koja je pogodila rame Edera Militaa, zauvek je prekinula utakmicu. Džulijan Alvarez, četvrti u nadoknadi vremena, pretvorio je to u poraz.
Poraz bi mogao da označi kraj ere dominacije Madrida u Ligi šampiona. A Modrić, koji sada ima 37, možda je upravo video kako njegova poslednja velika šansa za evropsku slavu nestaje u večeri u Mančesteru.

Mančester Siti – statistika:

Golman i odbrana

• Ederson (6/10): Dobro se snašao u retkim prilikama da ga je Madrid pritiskao. Dobro je uradio što je prebacio Alabin slobodan udarac preko prečke i napravio neverovatnu trostruku odbranu kasno u utakmici.
  • Kajl Voker (8/10): Njegova borba sa Vinicijusom bila je mnogo manje intenzivna nego prošle nedelje, iako je jednom prilikom Brazilac prošao, on se munjevito vratio i skinuo loptu sa svojih nogu.
  • Džon Stouns (6/10): Dobio je sve duele u vazduhu koji su mu bili potrebni, i iako je napravio nekoliko traljavih dodavanja, svi su bili na polovini Madrida i nisu bili u opasnosti.
  • Ruben Dias (6/10): Čvrst u celosti, ali retko je testiran.
  • Manuel Akanji (7/10): Uradio je sve što je trebalo u nepoznatoj ulozi obrnutog levog beka. Iznudio je autogol Militaoa iz slobodnog udarca ka golu.

Vezni red

• Kevin De Brujne (7/10): Presekao Madrid da bi postigao prvi gol. Bio je to jedan od njegovih retkih prodornih momenata, ali je veoma naporno radio u odbrani i vodio brejkove Sitija u drugom poluvremenu.
  • Rodri (7/10): Dominirao je Kroosom u sredini, pokazujući svoju fizičku snagu i smirenost na lopti.
  • Ilkaj Gundogan (6/10): Proveo je relativno mirnu noć nakon što je postigao četiri gola u poslednja dva nastupa u Premijer ligi. Karvahal mu je ukrao dobru šansu za šut i promašio nekoliko pasova.

Napad

• Bernardo Silva (10/10): Virtuozan prikaz. Doveo je do izražaja finiš za svoj prvi gol i klinički udarac glavom za svoj drugi. Ali ovo je bilo mnogo više od golova. Trčao je prstenovima po Madridu, tkajući magiju na svakom koraku.
  • Erling Haland (5/10): Bio je živahan, ali je imao vanvečer pred golom. Kurtoa ga je odbio u tri navrata i on završava nerešeno bez jednog gola. Ali s obzirom na ono što je uradio ove sezone, možemo mu oprostiti.
    Džek Griliš (9/10): Izvanredan u napadu i odbrani. Ran Karvahal je bio odrpan i odigrao ključnu ulogu u Bernardovom drugom golu.
  • Rijad Mahrez (6/10): Ušao je u 79. minutu kada je sav posao davno bio završen
  • Pep Gvardiola (8/10): Ovog puta nije bilo preteranog razmišljanja, bezumnog taktičkog plana. Igrao je na istom startu kao i u prvoj utakmici i prepustio je svojim igračima da urade ostalo. Odradio je težak posao tokom cele sezone.

Real Madrid – statistika

• Tibo Kurtoa (8/10): Odbio je Halanda u roku od 15 minuta uz direktnu odbranu. Još dva puta zaustavio Norvežanina. Nisam mogao ništa da uradim po pitanju golova. Bez njega, ovo bi lako moglo biti 6-0 (ili gore.)
  • Dani Karvahal (4/10): Pretučen od Griliša cele noći. Umoran kada je zamenjen sa 15 minuta igre.
  • Eder Militao (5/10): Veliki poziv da ga vratimo u KSI nakon što je suspendovan u prvoj utakmici. Morao sam da budem spreman za borbu protiv Halanda. Nije ga mnogo usporio, a svom golmanu treba zahvaliti što Norvežanin nije postigao tri.
  • David Alaba (5/10): Camavingi nije mnogo pomogao jer mu je Siti razbio stranu odbrane.
  • Eduardo Kamavinga (3/10): Nema nigde otvarača Sitija, koji je Bernardo zveckao od prvog minuta. Izgledao je potpuno deklasirano na levom beku nakon serije impresivnih nastupa tokom prošlog meseca. Nije mnogo bolje kada se prebaci na centralni vezni red.

Vezni red

• Federiko Valverde (4/10): Potpuno je nestao na velikoj sceni, iako je mogao da prođe da mu pomažu stariji članovi veznog reda Madrida.
  • Toni Kros (4/10): Promašili na prvom golu Sitija, prečesto davali loptu. Ipak je završio svoj priličan deo dodavanja, ali su njegove defanzivne slabosti ovde otkrivene.
  • Luka Modrić (3/10): Još jedan igrač Madrida koji je izgledao uznemireno. Zagubio neke od svojih pasova, preplavljeni novinarima Sitija. Megged bi Grealish u drugom poluvremenu, što je prilično sumiralo. Jadan kraj njegove poslednje šanse?

Napad

• Rodrigo (4/10): Uživao u nekim dobrim dodirima i povremenom lepom trčanju. Ali trebalo je da prođu bolje u poslednjoj trećini u svojim retkim kontranapadima.
  • Karim Benzema (3/10): Nije postigao gol i izgleda da nije imao ideja. Imao je dva udarca, od kojih nijedan nije testirao Edersona. Jadno.
  • Vinicije mlađi (5/10): Napravio je nekoliko trčanja pozadi i pokušao da se stvari dese na lopti, ali nije dobio potrebne dodire da bi se bilo šta dogodilo. Odlični Voker ga je uglavnom držao u tajnosti.
  • Antonio Rudiger (6/10): Doveden da igra centralnog beka nakon odličnog pokazivanja na poziciji prošle nedelje.
  • Marko Asensio (6/10): Uveden da pruži kreativnu iskru. Nije baš dodirnuo loptu.
  • Karlo Anćeloti (3/10): Militao je doveden umesto Rudigera u jedinoj promeni njegove ekipe posle prošle nedelje. Međutim, tačno osoblje pozadi je nebitno.

Madriđani su bili potpuno nadigrani u prvom poluvremenu, a iako su bili bolji u drugom, nikada nije izgledalo kao da će Sitiju praviti ozbiljne probleme. Još nekoliko nedelja do sezone, a Madriđani nemaju više za šta da igraju. Ovo nije mesto gde je Anćeloti želeo da bude.