Serie AUncategorized

Slavlje u Napulju – Napoli pobedom protiv Stankovića završio sezonu u kojoj je osvojio titulu

Napolijevi fudbaleri okončali su današnjom pobedom protiv Sampdorije Dejana Stankovića u poslednjem 38. kolu Serije A sa rezultatom 2:0. Viktor Osimen je svojim pogotkom sa penala u 64. minutu doneo vođstvo ekipi, a pobeda je potvrđena Đovanijem Simeonom u 85. minutu.

Napoli je završio sezonu sa impresivnih 28 pobeda, šest remija i četiri poraza, što je ujedno i prvom mestu u tabeli sa ukupno 90 osvojenih bodova, 16 više od drugoplasiranog Lacija. Ovo je takođe bila i poslednja utakmica trenera Lučano Spaletija na klupi Napolija.

Na drugoj strani, Sampdorija će naredne sezone igrati u Seriji B zbog svojih loših rezultata ove sezone, pošto je zabeležila samo 19 osvojenih bodova.