Najnovije VestiTenisUncategorized

Laslo Đere u trećem kolu na Vimbldonu!

Laslo Đere uspešno se probio do treće runde Vimbldona nakon što je savladao mladog i talentovanog Amerikanca Bena Seltona u četiri seta rezultatom 3:6, 6:3, 7:6 (5), 6:3, u meču koji je trajao dva sata i 57 minuta.

Đere, trenutno 60. teniser sveta, dan pre je uspešno započeo turnir u engleskom glavnom gradu i najvažnijem turniru na travi, pobedivši Maksima Kresija, a u sledećoj rundi će se suočiti sa pobednikom meča između Enrija Marija i Stefanosa Cicipasa.

Mladi Amerikanac je započeo meč na visokom nivou, a zahvaljujući brejku u osmom gemu osvojio je prvi set. Đere je preokrenuo tok meča u drugom setu, uspevši da oduzme servis protivniku, iako je 36. igrač sveta odmah uzvratio.

Ipak, Đere je ponovo napravio brejk za 4:2, a potom je spasao brejk loptu, da bi uz svoj servis izjednačio na 1:1. U trećem setu, nijedan od tenisera nije iskoristio nekoliko brejk šansi, ali je Đere u ključnom 13. gemu pokazao veću sigurnost i četvrti put zaredom slavio u tajbrejku.

U četvrtom setu, rođeni Sentaš je oduzeo servis Amerikancu za 4:2, a zatim izgubio samo jedan poen u sledeća dva gema na svom servisu, što mu je donelo najveći uspeh na Vimbldonu. Selton je ove godine stigao do četvrtfinala Australijan Opena.