Najnovije VestiTenis

ALKARAZ SAMLEO CICIPASA! Grk nemoćan

Španski teniser Karlos Alkaraz ubedljivo je pobedio Grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa sa 3:0 u setovima.

Alkaraz je na samom startu pokazao dominaciju u odnosu na svog protivnika. Publika je bila nezadovoljna, očekivali su veći otpor ali Grk je bio nemoćan.

Od samog starta Španac je duboko napao bekhend Cicipasa na šta Grk nije imao odgovor. Videli smo neverovatan meč od strane Alkaraza koji je potvrdio da je uz Novaka apsolutni favorit za osvajanje.

Alkaraz nije dugo čekao da stavi Cicipasa pod kontrolu, oduzevši mu servis već u drugom gemu. Pogađao je neke neverovatne vinere, terao Cicipasa na greške i na kraju za 34 minuta osvojio prvi set.

Grk star 24 godine, koji i dalje traži svoj prvi veliki turnirski naslov, nije mogao parirati Alkarazovoj snazi i preciznosti, te je Španac bez izgubljenog poena oduzeo servis protivniku senzacionalnim forhendom duž linije i poveo 5-2 u prvom setu.

On je okončao set osvojivši 12 od poslednjih 14 poena, ali je isto tako bio je nemilosrdan i u drugom setu, gde je odmah u prvom gemu bez izgubljenog poena oduzeo servis Cicipasu.

Poput medveda koji lovi plen, Alkaraz nije popuštao, terajući Cicipasa da ide na mrežu sa sjajnim i konstantnim drop-šotovima ili ga prisiljavajući da se raširi na bekhendu.

Dodao je još jedan brejk u svoju brzo rastuću kolekciju da bi poveo 4-1, i čak ni publika, koja je očigledno podržavala Cicipasa, nije mogla pokrenuti povratak jer je Alkaraz osvojio drugi set nešto kasnije, uz dvostruku grešku zbunjenog protivnika.

Da bi osvojio drugi set, bio mu je potreban isti vremenski period. Cicipas je započeo set sa prednošću na semaforu, a tada je usledila izvanredan niz Karlosa Alkarasa – osvajanje sedam uzastopnih gemova. U drugom setu je napravio tri brejka i dobio ga rezultatom 6:1.

karlos alcaraz
Source: tanjug.rs

To je bila apsolutno neugodna situacija na teniskom terenu. Cicipas nije znao kako mu se to desilo, publika je samo uzdisala i činilo se da će sve biti gotovo veoma brzo.

Slična priča se nastavila u trećem setu, gde je brzo oduzeo servis i poveo sa 5-1, pre nego što je prokockao tri meč lopte.

Cicipas se vratio sa četiri osvojena gema, ali je Alkaraz okončao meč svojom petom meč loptom.

„Naravno, malo sam izgubio fokus (u trećem setu). Bio sam u nevolji, ali sam srećan što sam prevazišao taj problem i ostao fokusiran, igrajući na visokom nivou. Ali, bilo je prilično teško na kraju meča“, rekao je Alkaraz.