FudbalPremijer Liga

Njukasl u Ligi Šampiona – Remi sa Lesterom vratio „Svrake“ u elitu

U poslednjem kolu 37. sezone Premijer lige, Njukasl Junajted i Lester Siti su podelili bodove u uzbudljivoj utakmici na Sent Džejms Parku, rezultatom 0:0.

Svrake su tim uspešno obezbedile plasman u Ligu šampiona po prvi put posle dve decenije, dok su Lisice popravile svoje šanse za opstanak.

Meč je bio pun sansi za golove, ali ni jedna ekipa nije uspela da iskoristi nijednu. Prvo poluvreme je bilo puno prilika za gola, posebno u zadnjim minutima kada su Vilson i Almiron pogodili stativu, a Bruno Gimaraeš je u drugom delu meča pogodio stativu.

Na kraju, Nik Poup je odbranio šut Kastanja kako bi Svrake obezbedile bod.

Trenutno, Lester je treci od pozadi sa 31 bodom, isto koliko i Lids iznad njih, dok je Everton sa 33 boda iznad crte.

Ova tri tima zavise od poslednjeg kola za postizanje Čempionšipa, posto je Sautempton izgubio sve sanse da ostane u Premijer ligi. U poslednjem kolu, Lids će dočekati Totenhem, Everton ce gostovati ekipi Bornmuta, a Lester će ugostiti Vest Hem.