Fudbal

„Nesreća nikad ne dolazi sama“ – Juventusu prvo oduzeti bodovi a onda ih Empoli nokautirao

U 36. kolu Serije A, Empoli je odigrao utakmicu kod kuće protiv Juventusa. Pre utakmice, objavljena je definitivna kazna koja je bila od 10 bodova za gostujući tim.

To je značilo da su Masimilijanu Alegriju i njegovim igračima sve manje nade za četvrtim mestom i Ligom šampiona.

Međutim, postojala je još uvek razlika između polupune i poluprazne čaše. Neki bi rekli da je Juventus imao sreću, jer mogla je da bude i kazna od 12 bodova, a da bi onda stvari bile mnogo lakše i odmah rešene. Ipak, drugi bi rekli da je kazna negativno uticala na igrače i trenera.

Kako god bilo, situacija je očigledna. Ekipa Empolija je izvela blickrig i okrenula utakmicu u svoju korist. Lokatelli je u 13. minutu postigao gol, ali je zbog prethodnog faula on poništen, što je donelo dodatnu snagu za domaći tim.

Kaputo je iskoristio priliku i doneo vodstvo za Empoli već pet minuta kasnije. Luperto je ubrzo potpuno podigao atmosferu postavši za 2:0. U 48. minutu,

Kaputo je još jednom iskoristio priliku i postigao svoj drugi gol za 3:0. Kjeza je u 85. minutu smanjio za Juventus na 3:1, ali je Pikoli u trećem minutu nadoknade postavio konačan rezultat 4:1.

Uprkos svemu, Juventus i dalje ima šanse za Ligu šampiona. Da bi tako bilo, moraju da pobede Milan u narednom kolu u Torinu. Jednom rečju, moraju da izvuku sreću iz ove situacije i da iskoriste svoje šanse za prolazak u narednu fazu.