FudbalUEFA

Vest Hem osvojio Ligu konferencije u poslednjim sekundama

Vest Hem je u finalu UEFA Lige konferencije u Pragu slavio protiv Fiorentine rezultatom 2:1 i osvojio prvi veliki trofej nakon 43 godine. Benrama je pogodio iz penala u 62. minutu, Dzarod Boven u 90, a Djakomo Bonaventura za Fiorentinu u 67. minutu postigao je izjednacujuci gol.

Ovim trijumfom Vest Hem ce ucestvovati u grupnoj fazi Lige Evrope naredne sezone. Ovo je bila istorijska prilika za oba tima. Londonska ekipa je poslednji put osvojila FA kup 1980. godine, dok je Fiorentina trijumfovala u Kupu kupova 1961. protiv Glazgov Rendzersa. Izdvojila su se dva srpska reprezentativca u timu Fiorentine, Nikola Milenkovic i Luka Jovic, dok je Aleksa Terzic bio na klupi. Jovic je postigao gol u finisu prvog poluvremen a, ali je ponisten zbog ofsajda.Pored trijufma Vest Hema, trenutno se najvise prica o Deklanu Rajsu, kapitenu ekipe, koji je na meti brojnih klubova, ukljucujuci Bajern i Arsenal. Ove dve ekipe vec su osvojile po jedan evropski trofej. S obzirom na ovaj uspesan rezultat Vest Hem je igrao svoje poslednje mece u dresu ekipe i posto je njegov lansirao u vrh evropskog fudbala.