Evroliga

Fenerbahče uzvratio udarac Olimpijakosu – Plej of serija se vraća u Atinu

U jednom od najiščekivanijih susreta plej-ofa Evrolige između grčkog giganta Olimpijakosa i turskog velikana Fenerbahčea. Pobedu je odnoe Fenerbahče u uzbudljivoj završnici 73-69. Četvrta utakmica serije se pokazala kao ključna, budući da je sada izjednačila seriju na 2-2 i odvela je tako u odlučujuću petu utakmicu.

Pobednik ove serije igraće na Fajnal Foru u Kaunasu sa pobednikom iz meča Monako i Makabi Tel Aviv.

Nije Olimpijakos iskoristio prvu šansu za Fajnal For

Izvor: ittifakgazetesi.com

Uprkos ulasku u utakmicu sa fantastičnim momentumom nakon pobede u prethodne dve utakmice, Olimpijakos nije uspeo održati svoju pobedničku formu i na kraju nije uspeo pobediti u četvrtom meču. Dva velika ofenzivna aduta grčke ekipe, Kostas Slukas i Saša Vezenkov, uspeli su postići samo pet poena. S druge strane, igrači Fenerbahčea, poput Pijera i Tajlera Dorsija, postigli su ključne poene i doveli svoju ekipu do pobede.

Sve oči će biti uprte u petu utakmicu dok oba tima pokušavaju da osiguraju svoje mesto na Fajnal Foru. Sa toliko odličnih utakmica i završnica, navijači mogu očekivati uzbudljiv i nepredvidiv susret, dok se obe strane nadaju da će izaći kao pobednici.

Tok četvrtog meča – Kako je Fenerbahče došao do pobede

U dugoočekivanom susretu između dve evropske košarkaške sile, Olimpijakos je igrao protiv Fenerbahčea u napetom meču u kojem su obe ekipe se borile za mesto u Fajnal For turniru u Kaunasu.

Prva četvrtina

Izvor: euroleague.net

U ranoj fazi meča, Olimpijakos je pokušavao da kontroliše igru sa šutom za tri Kenana i za dva Vezenkova. Međutim, odgovor Fenerbahčea je bio brz, sa Dorsijem koji je pogodio trojku i doneo vođstvo od 12-7 u  korist Fenerbahčea.

Olimpijakos je pokazao izuzetnu strpljivost i smirenost, uspevajući da izjednači na 14-14 sa impresivnim zakucavanjem Papanikolaua.

Kako se četvrtina bližila kraju sa rezultatom 18-17 u korist Fenerbahčea, tenzije su počele da rastu, a obe ekipe su izrazile frustracije na sudijske odluke. To je stvorilo neprijateljsku atmosferu, posebno prema Slukasu, koji je bio meta zvižduka.

Druga četvrtina

Kalates-Fenerbahce
Izvor: fenerbahce.org

Druga četvrtina je videla Barcokasa koji uvodi Bolomboja u igru, koji je brzo izjednačio na 19-19. Fenerbahče je imao problema sa slabom igrom Kalatesa, a Slukas je pronašao svoj ritam, dovodeći rezultat na 21-25 sa košom pod faulom u četvrtom minutu druge četvrtine.

Međutim, Olimpijakos nije uspeo da iskoristi ovu jednocifrenu prednost. Uprkos greškama u igri, Olimpijakos je uspeo da ode na poluvreme sa pola koša zaostatka 33-32.

Treća četvrtina

U treću četvrtinu je Olimpijakos izašao jako, sa Falom i Vokapom koji su napravili ključne šuteve i doveli rezultat na 38-43.  Kenan je bio izuzetan u trećoj četvrtini, postigavši nekoliko koševa u nizu i dovodeći rezultat na 44-49.

Četvrta četvrtina

U četvrtoj četvrtini, Hejs iz Fenerbahčea je uspeo da pogodi dve ključne trojke, započevši seriju od 10 poena bez odgovora Olimpijakosa i dovodeći rezultat na 54-49 u korist Fenerbahčea.

Ipak, Mekisik iz Olimpijakosa je uspeo da održi svoj tim u igri sa košem uz faul i dva uzastopna laka polaganja, dovodeći ponovo meč u neizvesnost na 4 minuta do kraja, 59-60.

Nažalost za Olimpijakos, Pjer se raspucao, i impresivnim šutiranjem sa linije 6.75m, polako dovodi Fenerbahče u prednost od 67-61. Dorsi je povećao vođstvo na, 70-63, ali Mekisik je uspeo da odgovori sa dve uzastopne trojke, dovodeći konačan rezultat u neizvesnost. Međutim kraj je pripao ekipi Fenerbahčea koji je odneo pobedu od 73-69 i meč preselio u Atinu.

Ukupno gledano, Olimpijakos je pokazao izuzetnu strpljivost i smirenost tokom celog meča, ali na kraju je izgubio od Fenerbahčea koji se nije predavao ni u jednom trenutku.