Fudbal

Mesi postigao odlučujući pogodak – Sjajan debi Argentinca

Lionel Mesi je imao debi iz bajke za Inter iz Majamija. Pred 20.000 navijača, na potpuno popunjenom stadionu u Fort Loderdejlu, Argentinac je postigao zapanjujući gol iz slobodnog udarca u trećem minutu produžetka, čime je svojoj ekipi doneso pobedu od 2:1 u utakmici Liga kupa Severne i Centralne Amerike.

U ranim jutarnjim satima po srpskom vremenu, Florida je postala scena za veliki fudbalski spektakl. Publika je jedva čekala da vidi prvi nastup jednog od najboljih fudbalera u istoriji u dresu novog kluba. Na tribinama je bio prisutan i Lebron Džejms, s kojim je Mesi izmenio srdačne pozdrave pre početka meča.

Kako je i obećao, trener Majamija, Tata Martino, odlučio je da Mesi i drugo značajno pojačanje, Serhio Buskets, započnu utakmicu s klupe, s obzirom na to da su se nedavno pridružili ekipi.

Inter iz Majamija je u 44. minutu poveo sa prelepim golom Tejlora. Tim je sa prednošću od 1:0 otišao na poluvreme.

U 53. minutu, na oduševljenje svih prisutnih na stadionu, Mesi je ušao u igru. Argentinac je odmah preuzeo ulogu kapitena.

Samo dvanaest minuta kasnije, meksička ekipa je izjednačila preko Antune. Mesi nije odmah pronašao pravi tempo igre, ali je kako je meč odmicao, postajao sve bolji.

U 85. minutu izveo je izuzetno dodavanje za gol, koji je naknadno poništen zbog ofsajda. No, čarolija se dogodila u 93. minutu.

Mesi je fauliran na udaljenosti od oko 20 metara od gola protivnika, Kruz Azula. Uzeo je loptu i sa prelepim udarcem u ugao mreže postigao gol za euforiju na stadionu. Posebno oduševljen bio je Dejvid Bekam, glavni operativac Majamija, koji je bio ključan za Mesijev dolazak u Ameriku.

„Mesimanija“ je započela, a Leo će već za četiri dana, 26. jula, igrati narednu utakmicu kada Majami u okviru istog takmičenja dočekuje Šarlot.

Saznajte šta se dešava sa Interom iz Milana i njihovim skorašnjim transferima.