Fudbal

Borusija Dortmund blizu titule u Bundesligi – Milioneri iskoristili kiks Bajerna

Nakon kiksa fudbalera Bajerna u subotu, fudbaleri Borusije Dortmund su slavili  u današnjoj utakmici protiv Augsburga sa ubedljivih 3:0. Sada su Milioneri kolo pre kraja veoma blizu titule šampiona Nemačke.

U 38. minutu, domaća ekipa je ostala sa desetoricom igrača, nakon što je Feliks Udohaj dobio crveni karton. Ova prednost je Dortmund iskoristio u nastavku utakmice, kada je Sebastijan Ale postigao dva gola u 59. i 84. minutu.

Konačan rezultat je postavljen u trećem minutu nadoknade, a postigao ga je Julijan Brant.

Time je Borusija Dortmund stigla do 70 bodova, dok je Bajern iz Minhena zaostao za dva boda.

U poslednjem kolu Borusija Dortmund će biti domaćin protiv Majnca, dok Bajern gostuje Kelnu.

Augsburg se nalazi na 14. mestu sa 34 boda, odnosno dva boda iznad pozicije koja vodi u baraž za Bundesligu. U završnoj utakmici sezone, Augsburg će gostovati kod Borusije Menhengladbah.